881 782 279

Pon.-Pt.: 14:00-21:00 Sob.: 10:00-12:30

 / Blog / Wpis

Czy możesz pozbyć się tłuszczu tylko z konkretnego (wybranego przez siebie :)) miejsca?

Takie przekonanie jest kultywowane przede wszystkim w reklamach cudownych produktów odchudzających i wielu urządzeń do ćwiczeń. Tak na prawdę żeby pozbyć się tłuszczu z jednego miejsca musimy obniżyć całościowy poziom tłuszczu w ciele. Tutaj po raz kolejny kluczowy okazuje się odpowiedni sposób żywienia.

Ważną kwestią jest również to, że każde ciało jest inne pod względem tego gdzie gromadzi tłuszcz najszybciej i skąd najszybciej się go pozbywa. Bardzo często jest niestety tak, że miejsca na których najbardziej nam zależy są tymi, z których najtrudniej pozbyć się niechcianego tłuszczyku. Możemy oczywiście wykonywać ćwiczenia na konkretne partie mięśniowe, natomiast nawet gdy wypracujemy mięśnie w tych miejscach pozostaną one wciąż "ukryte".

Dlatego właśnie należy konsekwentnie dążyć do zmniejszenia całościowej, procentowej ilości tłuszczu w naszym ciele, a w końcu zniknie on również z miejsc, które były dla nas najbardziej problematyczne. Nie ma jednak i zapewne nie będzie cudownych środków, ani ćwiczeń które pozwolą nam "zawładnąć" tłuszczem i utrzymywać go tam gdzie chcemy, a pozbywać się jedynie z wybranych przez nas miejsc.
Wpis na podstawie "Muscle Myths. 50 Health & Fitness Mistakes You Don't Know You're Making" Michael Matthews